Такий процес, як ведення вагітності, належить до категорії комплексних послуг, так як направлений на те, щоб здійснювати повний контроль не тільки за станом плоду, але й вагітної жінки. В першу чергу це потрібно для того, щоб на ранніх етапах можна було виявити ускладнення та забезпечити максимально комфортне протікання вагітності. Якщо є потреба забезпечити якісне ведення вагітності, на сайті https://www.doctorsam.ua/monitoring-pregnancy є можливість обрати спеціаліста, який забезпечить для кожної жінки максимальний комфорт та спокій.
Ведення вагітності: ключові етапи
Розглядаючи такий процес, як ведення вагітності, дуже важливо звернути увагу на основні етапи, серед яких можна виділити наступні:
- початкове відвідування лікаря гінеколога;
- проходження регулярних оглядів;
- проведення скринінгів;
- додаткові обстеження у разі потреби.
Початкове відвідування лікаря-гінеколога є дуже важливим етапом, так як на цьому кроці відбувається збір анамнезу, а також призначаються базові обстеження, які є вкрай необхідними для кожної вагітної жінки. Якщо ж брати до уваги проходження регулярних оглядів, то потрібно приходити на щомісячні консультації до 28 тижнів та кожні 2 тижні у проміжок вагітності, починаючи з 28-го тижні і до 36-го тижня. Після 36 тижнів до лікаря-гінеколога потрібно ходити на огляд кожного тижня.
Проведення скринінгу відбувається кожного триместру на 10-14 тижні, на 16-20 тижні, а також на 32-34 тижні. При цьому обов’язково здійснюється ультразвукове обстеження. Серед додаткових обстежень, які можуть призначатися вагітній жінці, варто виділити доплерографію судин, кардіотокографію плоду, а також аналізи на різноманітні інфекційні захворювання.
Які додаткові спеціалісти потрібні під час ведення вагітності?
Ведення вагітності не буде зупинятися на тому, що потрібно лише стати на облік для спостереження. Досить важливо побувати на прийому у лікарів наступних категорій:
- гінеколог – самий головний лікар, який повністю займається веденням вагітності;
- терапевт – здійснює контроль за хронічними захворюваннями, якщо вони є в анамнезі пацієнтки;
- ендокринолог – здійснює спостереження за жіночим організмом у тому випадку, якщо є конкретні проблеми з гормональним фоном;
- УЗД-спеціаліст – саме він здійснює моніторинг за тим, як відбувається розвиток плоду.
При відвідуванні лікарів різних категорій досить часто може виникати потреба у проходженні додаткових обстежень та здачі аналізів. Сюди в першу чергу варто віднести біохімічний та загальний аналіз крові, аналіз сечі, за допомогою якого можна визначити показники функціональності нирок, проведення аналізів на різноманітні інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом, глюкозотолерантний тест, а також коагулограмма, яка дозволяє прослідкувати за показниками згортання крові. Тому проходження всіх вище зазначених аналізів та обстежень може суттєво допомогти лікарю в наданні якісного ведення вагітності.