Бездоганна стеля — родзинка будь-якого інтер'єру. Але часто ми не приділяємо їй належної уваги, що призводить до нерівних поверхонь і недбалих мазків валика. Багато що залежить від техніки фарбування, але також і від типу фарби. Яка фарба інтер'єрна для стелі підходить саме вашій оселі та як її вибрати розберемо трохи далі.
Яка фарба краще підійде для стелі?
На ринку представлено багато різних видів фарб, призначених для фарбування стелі. Вони відрізняються не тільки кольором, ступенем блиску, часом висихання або декоративним ефектом, але також консистенцією, адгезією, грануляцією і ступенем покриття. Обираючи покриття для стель, бажано обирати якісні продукти, які не створюватимуть зайвих клопотів. Але як їх розпізнати?
Якісна фарба інтер'єрна повинна:
- Мати правильну консистенцію — у випадку зі стелею краще зупинити свій вибір на густій фарбі, яка не стікає з валика, не розбризкується на навколишні поверхні та при цьому легко наноситься. Це зробить фарбування менш трудомістким і позбавить вас від додаткового прибирання, яке зазвичай доводиться робити при використанні рідкої фарби, що стікає з валика і стін. Чи має фарба правильну консистенцію, визначається насамперед параметром в'язкості. Фарби з тиксотропними властивостями були розроблені для тих, хто тільки починає свої пригоди з пензлем або валиком. Завдяки цим властивостям вони належать до категорії фарб, що не капають, які можуть успішно використовуватися навіть непідготовленими малярами.
- Мати гарне покриття — стеля є дуже чутливою зоною, де легко помітити плями, бруд, патьоки або пожовклий шар попередньої фарби. Для того, щоб приховати ці дефекти, потрібно використовувати фарбу з хорошою непрозорістю. Тоді з меншими зусиллями (вам не доведеться наносити кілька шарів нової емульсії) ви отримаєте бездоганно чисту і гладку стелю.
- Мати високий коефіцієнт відбиття світла з низьким рівнем віддзеркалення. Завдяки цьому стеля виглядає надзвичайно гладкою та однорідною, так що не видно жодних дрібних дефектів, тріщин або порожнин. Саме такий ефект дають матові фарби.
- Бути ефективною — цей параметр залежить в першу чергу від розміру поверхні, що фарбується, і ступеня покриття фарби, яку ви збираєтеся купити. У цьому випадку також важливо, чи легко наноситься фарба. Якщо ні, то частина продукту може піти даремно, оскільки доведеться навчитися правильно наносити фарбу. Багато залежить і від пористості основи. Якщо вона поглинає, то фарби знадобиться більше. Техніка фарбування також важлива.
Кожна фарба для стелі повинна відповідати перерахованим вище параметрам, незалежно від того, на якому типі емульсії ви зупините свій вибір. Це гарантує, що фарбування пройде швидко і гладко. У нас також не виникне проблем з прибиранням інтер'єру. Ну а придбати усе для ремонту та будівництва ви можете на сайті bud-platforma.com.ua.
Водоемульсійні фарби
Водоемульсійні фарби — також називають дисперсійними, латексними або емульсійними фарбами. Хоча всі ці терміни належать до продуктів однієї категорії, це не означає, що водоемульсійні фарби є однорідною групою. Насправді вони включають надзвичайно широкий спектр фарб, які відрізняються за своїми фізико-хімічними властивостями, структурою покриття, яке вони створюють, і технікою нанесення.
Таке розмаїття зумовлене типом використовуваної сполучної речовини. За цією ознакою водоемульсійні фарби можна розділити на:
- Акрилові фарби.
- Латексні фарби.
- Вінілові фарби.
- Акрил-латексні фарби.
- Вініл-акрилові фарби.
Перевагою використання всіх фарб на водній основі, незалежно від їх типу, є насамперед ледь відчутний запах, який є результатом обмеженого виділення парів з емульсії. Це робить їх не лише екологічно чистими, але й безпечними для людини.