Стабільність газового складу крові

Газовий склад крові та його зміни – цікава тема в медицині. Проводилося багато досліджень, які показали несподіваний результат. Для дослідження була взята артеріальна та венозна кров, з метою оцінки зміни показників під впливом температури зберігання та часу до проведення дослідження. Завданням було виявлення показників рН, парціального тиску рСО2 та О2, насичення гемоглобіну киснем та концентрації лактату. Для виконання діагностики використовувався газовий аналізатор.

Для дослідів було взято 1200 шприців з артеріальною та венозною кров'ю протягом 10 хвилин після взяття біологічного матеріалу. Усі зразки поділили на групи для виявлення стабільності показників при температурі 25С, 4-8С і 0-3,9С. Час зберігання також відрізнявся: 60, 45, 30 і 15 хвилин. Проводився розрахунок відсоткових відхилень та порівняння з нормальними межами стабільності. Доповненням стало виконання субаналізу групи зразків для виявлення того, чи змінюється стабільність, залежно від концентрації параметрів.

Результати досліджень

Після проведення дослідів були отримані різні результати. Показник рН був стабільним при кожному інтервалі зберігання при температурі 4-8С та 0-3,9С, а також ще пів години при температурному режимі 25С. Показник рСО2 залишався стабільним за умови витримки не більше однієї години при всіх температурах. рО2 не змінився за 45 хвилин при температурі 0-3,9С, а sO2 - протягом 15 хвилин при температурі 25С і ще 1 годину за показника термометра 0-3,9С. Якщо говорити про концентрацію лактату, вона залишалася незмінною 45 хвилин за умови найнижчої температури. У результаті субаналізу виявилося, що стабільність всіх елементів пов'язана з концентрацією.

До чого прийшли спеціалісти?

Для виконання представленого аналізу та концентрації лактату потрібно вибирати суворі правила щодо температурного режиму та часу зберігання крові. Постачальник https://intermedica.com.ua/ пропонує широкий вибір лабораторного обладнання для проведення досліджень. Як висновок можна говорити, що терміновість виконання вивчення газового складу крові виникає через те, що у її клітинах не припиняється процес обміну речовин. Вищевказаний досвід доводить, що при вивченні показників, увагу треба приділяти етапу преаналітики. Витратні матеріали мають не менш важливе значення в результаті.