Лазерна епіляція - процес, під час якого меланін, що міститься у волосяному стрижні, поглинає певну кількість світла.
В результаті генерується тепло, яке потім розсіюється в сусідніх. Тепло пошкоджує існуючий волосяний фолікул, а також стовбурові клітини, які беруть участь у процесі виробництва нового волосся.
Фотодепіляція (лазерна епіляція) - це процес, під час якого меланін, що міститься у волосяному стрижні, поглинає певну кількість світла. В результаті генерується тепло, яке потім розсіюється в сусідніх тканинах (так званий селективний фототермоліз). Тепло пошкоджує існуючий волосяний фолікул, а також стовбурові клітини, які беруть участь у процесі виробництва нового волосся.
Світло, вироблене діодним та олександритовим лазерами, поглинається меланіном, тому епіляції піддаються лише ті волоски, які містять достатню кількість меланіну і перебувають у стадії росту (фазі анагена).
Наявність волосся у фолікулі має важливе значення для ефективного лікування. Якщо використовувалися інші методи епіляції, тобто методи, які видаляють волосяний стрижень з фолікула (воскова епіляція, вищипування), необхідно почекати близько чотирьох тижнів після останнього методу, щоб відросло більше волосся. Під час підготовки до процедури лазерної епіляції та в проміжках між сеансами волосся можна голити або підстригати. Волосся, яке знаходиться в активній фазі росту під час процедури, видаляється назавжди.
Щоб дати уявлення про процес росту волосся, нижче показані його фази.
1. активний ріст - анаген.
У фазі активного росту утворюється стрижень волосини. Тривалість перебування волосини в стадії анагена залежить від місця розташування волосини. В межах шкіри голови вона триває 2-3 роки, а під пахвою - близько 3 місяців.
2. інволюція - катаген.
Стадія катагену триває кілька днів, є перехідною фазою і закінчується періодом спокою (телоген).
3. спокій - телоген.
Тривалість стадії телогену залежить від місця розташування волосся - наприклад, на обличчі вона триває кілька місяців, на стегнах - кілька місяців.
Які бажані результати лікування?
Всі типи лазерів, що використовуються для лазерної епіляції, мають одну і ту ж мету - пошкодити волосяні фолікули, що знаходяться у фазі росту, тобто анаген. Залежно від товщини і кольору волосся, а також типу лазера, через 2 дні - 4 тижні після процедури на шкірі з'являються «голі» ділянки. Протягом цього часу має відбуватися викид волосся з фолікулів. Темне і грубе волосся зазвичай випадає швидше.
Кожна процедура усуває лише певний відсоток волосся (15-60%), що знаходиться в шкірі, кількість волосся, яке знаходиться в стадії росту в будь-який момент часу, варіюється від ділянки до ділянки. Тому кількість процедур також буде різною для різних ділянок. Темне і грубе волосся потребує меншої кількості процедур (3-4), ніж світле і тонке волосся (мінімум 4). Після серії процедур може залишитися невеликий відсоток тонкого і рідкого волосся.
Щоб виключити будь-які сумніви і можливі протипоказання, процедурам лазерної епіляції передує консультація, під час якої підбирається відповідний лазер. Щоб зробити процедуру більш комфортною, ви можете використовувати анестезуючі креми.
Як підготуватися до процедури епіляції?
Шкіра:
За 1-2 тижні до процедури не подразнюйте шкіру, не змащуйте її лікарськими засобами тощо.
За 4 тижні до процедури утримайтеся від використання засобів для автозасмаги на ділянці, яка буде оброблятися
Не піддавати шкіру впливу сонця - засмагла шкіра є протипоказанням для проведення процедури
Не забруднювати шкіру будь-якими препаратами (макіяж, парфуми, дезодоранти, креми)
Волосся:
За день до лазерної епіляції поголіть ділянку, яка підлягає опроміненню
У випадку, якщо оцінка волосся (колір, товщина) не була проведена до призначення, залиште неголеною ділянку площею приблизно 10 см2
За 4 тижні до епіляції уникайте епіляції шляхом висмикування волосся (віск, депілятори, пінцет)
За 4 тижні до візиту для видалення волосся можна використовувати традиційне гоління або крем для депіляції
Стаття була підготовлена:
експертами студії лазерної епіляції "Anatomia"
Веб сайт: https://anatomia-laser.com.ua/