Внаслідок воєнних дій в Україні руйнуються житлові будинки, цехи підприємств, склади. Ракета або уламки після її збиття, чи безпілотник або його залишки після збиття, все ще можуть завдати значної шкоди будь-якій будівлі. Власники підприємств мусять знати, що відшкодування збитків внаслідок такої події може проводитися лише після оцінки збитків - так само, як і у випадку, коли частина підприємства була пошкоджена іншим чином у невоєнний час.

Систематичне оцінювання збитків повинно починатися з безпечної перевірки будівлі. Тільки після того, як працівники ДСНС чи рятувальної служби оцінили стабільність будівлі та надали дозвіл на те, щоб заходити всередину, можна починати оцінювати збитки. Оцінка збитків від війни для бізнесу проходить наступним чином:

Задокументуйте ступінь руйнування для підтримки процесу оцінки та для цілей страхування. Для цього необхідно зробити детальні фотографії та відео пошкоджень будівлі з різних ракурсів; фото- та відеоматеріали мають бути у роздільній здатності, достатній для вивчення деталей.

Після того, як ви отримали візуальні докази пошкодження будівлі, вам знадобиться допомога експертів. Кваліфіковані професіонали, такі, як інженери-конструктори і архітектори, можуть надати точну оцінку структурної цілісності та обсягу необхідного ремонту чи реконструкції.

Перегляньте фінансову документацію компанії, щоб визначити вартість будівлі та її вмісту до того, як сталася шкода. Ця інформація буде життєво важливою для оцінки збитку.

Якщо пошкодження будівлі призвело до тимчасового припинення бізнес-операцій, обчисліть фінансові втрати, понесені під час простою. Це може включати втрачений дохід, додаткові витрати та альтернативні витрати.

Оцініть витрати на ремонт і реконструкцію - для цього вам знадобиться допомога будівельних експертів та підрядників. Візьміть до уваги матеріали, роботу та будь-які необхідні оновлення, щоб відповідати стандартам безпеки.

Також одночасно з іншими розрахунками варто провести повну інвентаризацію пошкоджених активів, обладнання та інвентарю. Частину цих предметів ще можна буде відремонтувати, але частину доведеться замінити, і вам треба оцінити вартість як ремонту, так і заміни цих елементів.

Визначте, як пошкодження будівлі впливає на загальну вартість бізнесу. Враховуйте такі фактори, як зниження вартості нерухомості, потенційний негативний вплив на репутацію бренду та настрої клієнтів.

Перегляньте страховий поліс, щоб зрозуміти обсяг покриття та процес подання претензій. Повідомте страхову компанію про пошкодження та надайте всі необхідні документи.

Проконсультуйтеся з юридичними та податковими фахівцями, щоб зрозуміти наслідки пошкодження будівлі для фінансової звітності компанії, податків і юридичних зобов’язань.

Останнім кроком об'єднайте всі висновки в повний звіт про оцінку. Звіт має включати детальний опис пошкоджень, витрат на ремонт/реконструкцію, оцінку активів, збитків від перерви в бізнесі та будь-яку іншу відповідну інформацію.