Дизайн однокімнатної квартири – завдання непросте. Щоб при вході до неї створювалася атмосфера домашнього затишку, доводиться приділяти особливу увагу плануванню та вибору стилю. З матеріалу цієї статті ви дізнаєтеся, як спроектувати однушку максимально функціонально з урахуванням останніх модних тенденцій інтер'єрного дизайну.
Планування
Основним завданням у дизайні інтер'єру однокімнатної квартири є вибір правильного компонування простору. Тому знадобиться попередня схема. Потрібно мінімізувати можливість помилок ще на початковій стадії ремонту. Насамперед при складанні проекту доведеться відштовхуватися від особливостей планування самої квартири.
Вона може бути ускладнена виступами, скошеними стінами, вузькими дверними отворами, маленькими вікнами, нішами, порожками.
Житлова кімната буде одночасно спальнею, вітальнею, кабінетом та зоною відпочинку. Спроектувати її дизайн потрібно таким чином, щоб приміщення було затишним та не захаращеним меблями. План дає змогу побачити найбільш раціональне розташування елементів облаштування до початку ремонту. Потрібно продумати, де і як в основній кімнаті буде спальне місце, гардероб, робочий стіл.
Поєднання з балконом (лоджією)
За наявності балкона або лоджії можна розглянути варіант часткового поєднання за рахунок знесення віконної частини стіни. Це збільшить площу та наповнить кімнату візуальним простором. При такому поєднанні на місці колишнього балкону можна збудувати зону відпочинку або маленький кабінет. Якщо планування дозволяє, можна обладнати кухню або міні-бар.
При цьому нижню частину стіни, що залишилася, можна використовувати, наприклад, як стійку, обідній або робочий стіл, стільницю під мікрохвильову піч. Радіатори при поєднанні кімнати з балконом або лоджією переносять. На місці колишнього балкона можна обладнати кальян, тут можна встановити диван, крісло-мішок, створити міні-оранжерею.
- розташувати функціональні зони;
- вибрати оформлення стелі;
- підібрати розмір та тип світильників;
- вибрати стиль інтер'єру усієї квартири;
- визначитися з типом та матеріалом облицювання;
- підібрати та розташувати аксесуари;
- вибрати місця для встановлення меблів;
- поєднувати підлогове, настінне, стельове оздоблення;
- витримати єдине колірне рішення дизайну.
Крім того, необхідно створити затишну атмосферу, наповнивши простір візуальною легкістю та легкістю. Усі елементи облаштування 1-кімнатної квартири мають поєднуватись між собою. Розміри меблів, сантехніки, аксесуарів, текстилю вибирають з урахуванням габаритів кожного приміщення.
Облік площі
Під час планування проекту необхідно враховувати тип квартири, а також площу приміщень. Наприклад, у новобудовах кімнати просторіше, ніж у типових малогабаритних «хрущовках» або «брежневках». При раціональному підході до планування тут можна створити інтер'єр із гардеробною, баром, єврокухнею або навіть невеликою квітковою оранжереєю.
У кімнатах площею 15-16 кв. м місця ледве вистачає на розміщення ліжка, столу та шафи для одягу. У маленьких квартирах недостатньо місця і на кухні, балконі, санвузлі, передпокої. У деяких випадках площа основної кімнати не перевищує 8 квадратів.
Дефіцит метражу доводиться обігравати покупкою ергономічних меблів та сантехніки.
У квартирах із житловою площею 19-20 кв. м на кухню часом доводиться трохи більше 2-4 кв. м. Балкон ще менше, тому при облаштуванні доводиться оцінювати доречність покупки кожного елемента, включаючи тип і розмір аксесуарів. В однушках із загальною площею 32-34 кв. м місця не набагато більше. За потребою тут також поєднують зал із кухнею або балконом (лоджією).
Якщо однокімнатна квартира простора, можливостей для дизайну більше. 42-45 квадратних метрів – гарна основа для створення стильного інтер'єру у найкращих сучасних стилях. У залі достатньо місця для облаштування вітальні, відеозони, спального місця, туалетного столика.