Читати наукову літературу, безперечно, потрібно, але іноді хочеться трохи відпочити. Научпоп дозволяє одночасно розслабитися та отримати корисну інформацію, а тому стає все популярнішим. Які науково-популярні книги варто прочитати?
Бажаєте купити книги по прикладній литературі? У такому разі ва варто відвідати інтернет-магазин knigoland.com.ua!
Хороших та цікавих науково-популярних книг насправді темрява, просто ми мало про них знаємо. Серед них можна виділити книги різного ступеня науковості та популярності. Почнемо, мабуть, з тих книг, які будуть ближчими до інженерів і програмістів.
Вигідно купити книгу Гетьманат ви можете вже зараз, відвідав інтернет-магазин knigoland.com.ua!
1. Тім Ву, «Головний рубильник. Розквіт та загибель інформаційних імперій від радіо до інтернету»
Ми знаємо, що телеграф витіснив свого часу пошту, радіо А в галузі розповсюдження інформації телебачення стало дико популярним, а інтернет зміг відірвати людей від телевізора. Але які інтриги, сутички лобістів та проплачені законодавчі заборони стояли за всім цим — це окрема історія, яку Тім Ву розповідає у форматі шпигунсько-детективного роману. Корпоративні війни масштабів класики кіберпанку. Завдяки цій книзі ви дізнаєтесь, чому якість та швидкість інтернет-зв'язку в Штатах найгірша у світі (серед країн, де взагалі є доступний інтернет).
2. Станіслав Лем, «Сума технології»
Великий польський фантаст завоював не одне підліткове серце своїми книгами про пригоди Іона Тихого. У 1963 році Станіслав Лем опублікував величезну працю, де постарався розібратися в питаннях можливості передбачення майбутнього та можливих шляхів розвитку технологічної цивілізації. Тут варто зробити ремарку — через те, що ця книга писалася у шістдесятих роках, більшу частину термінів для опису майбутніх технологій довелося вигадувати. А оскільки автор поляк доведеться змиритися, що не всі терміни схожі на сучасні.
Частина передбаченого в «Сумі технології» так і залишається чимось із наукової фантастики — а щось давним-давно є в нашому житті. Здійснені ідеї про телекомунікацію та технології — що може бути краще?
3. Ася Казанцева, «Хто міг би подумати! Як мозок змушує нас робити дурниці»
Вам ніколи не пояснювали роботу наркотиків на прикладі ослика та моркви? Ласкаво просимо! Дипломований біолог пояснює процеси в мозку, роботу інстинктів і біохімію залежності так, що навіть людина з трійкою з біології зрозуміє це з ходу. Одне лише пояснення того, чому людина під час закоханості перетворюється на малиновий сироп, набагато цікавіше, ніж розповідь про маточки та тичинки.
Хороша подача матеріалу, барвисті приклади, і почуття гумору, яке припаде вам до смаку. Загалом «Легкий спосіб кинути палити» жодного разу не легкий, і Ася Казанцева пояснює чому.