Стабілізатори напруги (СН) сьогодні можна помітити як в житлових приміщеннях, так і в офісах, на промислових об’єктах, в торгівельних комплексах, лікарнях тощо. Це спеціальні захисні системи, які створені для того, аби вирівнювати стрибки напруги в електромережі.
Стабілізатори випускаються в кількох видах та відрізняються за потужністю, додатковим функціоналом, способом встановлення тощо. Давайте детальніше розберемо основні функції таких приладів, а також з’ясуємо, як правильно обрати СН.
Для чого потрібні стабілізатори напруги
Той чи інший стабілізатор напруги потрібно купити для будь-якого будинку або квартири. Тут головне правильно розрахувати максимальну потужність електроприладів та загалом особливостей вашої електромережі. На сайті https://fazastore.com.ua/ua/g31055904-stabilizatory-napryazheniya представлено різні види стабілізаторів:
- для будинку;
- для промисловості;
- для квартири;
- для окремих побутових приладів тощо.
Головна задача стабілізатора – вирівнювати перепади напруги, які трапляються в електромережі. Саме через ці коливання може вийти з ладу побутова техніка: особливо небезпечні такі перебої для приладів, які працюють на постійній основі.
Додайте ще той факт, що вихід з ладу пральної машини або холодильника через перепади напруги не підпадає під гарантійний випадок. А тому за ремонт потрібно буде доплачувати.
Правила вибору стабілізатора напруги
Давайте розберемося, що потрібно знати для того, аби обрати надійний та якісний стабілізатор напруги. Адже через великий вибір, представлений сьогодні в магазинах, буває важко визначитися перед покупкою. Що ж вам потрібно знати:
- Вихідну робочу напругу. Представлена у вигляді діапазону з мінімальним та максимальним показником. Також сюди можна зарахувати діапазон вхідної напруги.
- Тип стабілізатора напруги за кількістю фаз Зверніть увагу на те, що 3-фазний стабілізатор легко можна замінити на три однофазних у разі необхідності.
- Потужність приладу. Для цього вирахуйте загальну потужність усіх електроприладів, які працюють у вашому будинку або квартирі. Додайте невеликий запас до 7%.
Такий ретельний підхід до вибору стабілізаторів напруги допоможе знайти та придбати прилад, який буде своєчасно реагувати на коливання напруги та вирівнювати їх, захищаючи побутову техніку від перенавантаження електромережі, а також прослужить максимально довго.