В даний час найбільш часто став переважати стиль ретро при виборі дизайну інтер'єру квартири. Мабуть, потреба в історії або тяга до того інтер'єру, який створювали наші батьки, переважають. І це дуже обнадіює. Засилля нових технологій відволікає нас від традицій і бачення світу саме таким, яким він є насправді. А через призму 90-х або далеких 60-х ще можна розгледіти всі справжню красу, той єдиний дизайн і стиль, який об'єднував нас, наших батьків, сусідів, кілька сімей в єдине «братство». Але в той же час, в квартирі кожної родини був свій арсенал стилю в інтер'єрі, про сучасний інтерьер інформація тут. Спробуємо позначити всі можливі акценти ретро стилю в дизайні інтер'єру не таких вже далеких 90-х років.
Основні принципи в ретро стилі 90-х
Серед різноманіття дій, які відбувалися в ті 90-ті роки, були моменти дизайну, які повторювалися у всіх, і зараз яскраво нам кажуть, що це дійсно річ з 90-х.
Наприклад:
Ручна робота в ліпнині, візерунках і рамках для картин Громіздка, велика дерев'яна меблі (столи, дубові шафи, буфети і т. Д.)
Стіни нейтральних кольорів під штукатурку. Після відкриття залізної завіси, багато людей стали створювати інтер'єри, абсолютно не схожі на попередні роки. Все в такому дизайні збиралося за єдиним принципом - «що подобається, то і поставлю». Тому серед меблів і кольору в квартирі було з'єднане непоєднуване. В сірі квартири стали приходити яскраві кольори, стіни стали обробляти венеціанською штукатуркою білого кольору, з колонами та ліпниною. Кожен на свій лад намагався виділити будь-яку частину інтер'єру, будь то дзеркало, або штучний камін з красивими візерунками посередині вітальні, приклади дизайну вітальні. Все обов'язково було ручної роботи. Але на відміну від стриманого і одомашненої ретро стилю 60-х, де переважала громіздка, завалена всілякими речами меблі, в дизайні стилю 90-х стало з'являтися менше речей, але меблі залишилися таким же сильним акцентом, обов'язково з дерева, але вона, не дивлячись на свою громіздкість, займала менше простору. На тлі дерев'яних столів на тонких ніжках з'являлися картини в золотих рамках. Поєднання багатства і щирою простоти.
Живопис в інтер'єрі
Жодна квартира не обходилася без живопису. Картини були виділені ліпним декором і займали досить широкий простір стін. Блакитний стелю, додавання квіткової романтики, птиці та візерунки. Було дуже модно похвалитися ручною роботою якогось художника. На підлозі завжди у всіх був різьблений паркет, який час від часу циклювався і заново покривався лаком. Це створювало певну стабільність і стійкість. Така підлога вдало підкреслював ширину або довжину кімнати, в залежності від того, в якому напрямку були збудовані ці маленькі дощечки у вигляді «ялинки». Колір або світлий березовий, або темний, майже під червоне дерево. Як ми говорили вище, в стилі 90-х була присутня величезна і місткі меблі. Але вона була настільки вдало розставлена в просторі, що не створювала відчуття незручності і зменшення простору. Навпаки класичний стиль її оздоблення дозволяв насититися затишком, добротністю і якістю виконаної роботи. Адже тоді практично всі люди любили купувати меблі, зібрану вручну. Важкі дубові буфети, покриті лаком. А крізь різьблене скло дверцят проглядався кришталь, або чеський фарфор, який найчастіше використовувався тільки у великі свята. У той час, килим, повішений на стіну, вважався ознакою багатства і індивідуальності. Дуже часто можна побачити фотографії батьків, які всією сім'єю любили робити фото на тлі купленого килима. Зараз багато це вважають несмаком, і краще покладуть такий килим на підлогу. Але до сих пір можна знайти обивателів, які віддають борг традиціям і тримають в своїй квартирі на стіні саме той килим, який привіз колись дідусь. Вони були яскраві, великі, з пензликами. На деяких були різні візерунки, з переважаючим червоним кольором - від пристріту, або зображено якесь дійство, Бородінський бій, або полювання. Така помпезність була в моді, і зараз для нас залишається особою стилю інтер'єру 90-х років.
90-і дискотечні. У ті часи люди почали любити більше розважатися і влаштовувати різні дискотеки. Навіть зараз можна часто побачити, що люди одягаються в ті ретро одягу, і під кульку, що висить в середині кімнати, починають танцювати під світломузику і під касетний магнітофон. Тоді саме так і було. З Європи тоді приходило багато різної техніки, тому великий касетний декодер був не новим товаром.