Особливості розвитку малюків до року
Ви знаєте, що розвиток дитини у 3 місяці це дуже делікатний та хвилюючий етап. Дитина активно розвиває не тільки рухові навички, а й емоції, почуття, мову, зір та розумові здібності. Саме цей рік багато в чому визначає подальший фізичний розвиток дитини, його емоційну стійкість та відносини з іншими людьми.
Як правильне харчування сприяє розвитку малюка?
Повноцінний розвиток малюк отримує, коли мозок активно розвивається по всім 4 напрямками. Це фізичний розвиток – рух, спроби торкання різних предметів, перші кроки. Когнітивний (або інтелектуальний) розвиток – робота з інформацією, яка полягає в розпізнаванні та дослідженні об'єктів. Комунікативний розвиток – жести, мова і сміх. І завершує повноту циклу соціальний (емоційний) розвиток: посмішки, наслідування, здатність ділитися та розпізнавати емоції.
Роль харчування в пізнанні
Мозок дитини постійно розвивається, і цей розвиток йде одночасно в двох напрямах. Клітини мозку отримують важливі «будівельні матеріали» та енергію на розвиток живлення, в той же час створюються і зміцнюються зв'язки між нейронами. Якщо перше виходить завдяки повноцінному харчуванню, то зміцнення зв'язків відбувається завдяки постійному спілкуванню батьків та дитини.
На користь важливості харчування свідчать і такі факти:
- До п'яти років у малюка буде розвинений мозок на 85% (порівняно з мозком дорослого). Тобто більша частина розвитку відбувається саме в ранні роки.
- Мозок дитини потребує енергії в 2-3 рази більше, ніж мозок дорослого, завдяки високим потребам в рості і розвитку.
- У новонароджених близько 75% енергії йде на ріст і розвиток мозку.
Ось чому так важливо дати дитині правильне «паливо» для зростання, яке пропонує офіційний сайт Фрісо.
Складові повноцінного харчування
Повноцінне харчування для розвитку мозку дитини включає в себе з десяток найважливіших елементів: вітаміни С, B і D, тіамін, селен, залізо, йод, цинк, рибофлавін, протеїни, глюкозу, холін і DHA. Безумовно, у кожного з цих елементів своя роль, але все частіше і частіше найважливішою складовою правильного розвитку дитини називають DHA.
DHA – це докозагексаєнова кислота (або поліненасичена жирна кислота класу Омега-3). Велика кількість DHA міститься в риб'ячому жирі лосося та атлантичного оселедця, зоопланктоні, молюсках. DHA допомагає будуватися клітинам мозку і дозволяє їм бути гнучкими та рухливими.
Якщо ви використовуєте суміш для годування вашого малюка, шукайте DHA в її складі.