Борошно - це той продукт, який є на кухні будь-якої господині. Жоден вид випічки не обходиться без неї. Але існує таке різноманіття видів борошна, що легко заплутатися. Який сорт борошна вважається кращим? Який для чого підходить? Які бувають види? Чим вони відрізняються один від одного? Давайте розбиратися у всіх цих питаннях.
Борошно першого і вищого сорту - чи є відмінність в них часто запитують господині.
Перший і вищий сорт борошна дуже схожі між собою. Вони є на дотик м'якими, за кольором білі, практично не мають частинок оболонки зерна. Вищий сорт має білий колір з відливом кремового, перший - білий з відливом жовтого. Борошно вищого сорту є більш калорійним в порівнянні з першим. Вищий відмінно підходить для приготування хліба, здобних продуктів. Перший краще використовувати для приготування здобних виробів
Вищий: випічка швидше черствіє. Перший: продукція черствіє повільніше.
Для приготування тих чи інших страв використовуються різні види і сорти борошна. Розглянемо докладніше кожен з них. Найчастіше використовується пшеничне борошно. Воно присутнє, мабуть, на кожній кухні. Цей вид включає в себе, в свою чергу, п'ять сортів.
Вищий. Детальні характеристики цього сорту борошна представлені вище. Найбільш дрібна. Виготовляється з середини зерна. Продукція виходить білою, м'якою, повітряною.
Перший. Частинки крупніше. Можливо відхилення кольору від білого в сторону жовтого або сірого відливу. Так відбувається в зв'язку з тим, що в його складі є трохи меленої оболонки зерен. Колір готової продукції можливий від білого до трохи сіруватого. На смак більшою мірою будуть впливати інші інгредієнти
Другий. Більш темний і грубий продукт. Колір допускається від світло-жовтого до темно-сірого або коричневого. У ньому зберігається більшу кількість корисних речовин але приготувати що-небудь смачне дуже важко. У більшості випадків його використовують в поєднанні з більш високими різновидами продукту.
Третій (обойний). Для його приготування використовуються зерна практично цілком. При готуванні його також використовують, поєднуючи з іншими вищими різновидами продукту.
Крупчатка. Це особливий сорт дуже грубого помелу. Для приготування хліба його використовують рідко. Найчастіше готують з його застосуванням локшину, галушки та ін. Воно практично не розбухає від води. Знайти його на прилавках - завдання не з легких.
Для приготування хліба крім пшеничного борошна використовують житнє.