Всесвітній день вишиванки – улюблене свято мільйонів

Хочете долучитися до тих людей, які цінують старовинні традиції? Обожнюєте яскраві та оригінальні речі у стилі етно? Полюбляєте урочисті події? Тоді всесвітній день вишиванки неодмінно припаде вам до душі! Адже ДНК-портрет нації – це не просто слова. За цим висловом криється глибокий зміст. Не лише мова, пісня, а й вишиванка служить відображенням стародавніх українських традицій, своєрідним генетичним кодом нації.

День вишиванки 2017 року – свято краси, культури, невмирущих традицій

Свято вишиванки поступово трансформувалося у цікаве й унікальне дійство, яке тепер відзначають не лише в Україні, але й за її теренами. Воно уособлює споконвічні традиції народу, його етнос, а зародилось на Буковині ще у 2006 році. В наш час давні традиції відродилися, тому кожного року влаштовуються різні акції, флешмоби.

Леся Воронюк – не тільки студентка факультету історії та політології. Саме вона вперше запропонувала відзначати цей день. Напочатках її ідею не дуже оцінили, бо одягали сорочки тільки викладачі та студенти факультету. Але поступово до цієї ідеї стали долучатися й інші, у том числі представники української діаспори, свідомі громадяни. Сьогодні це вже не просто етнокультурний проект, а національне й міжнародне свято, яке чекають, люблять, активно популяризують.

Вишиванка – це органічна та автентична частина повсякденного життя українця. Зображення на тканині, виконане ручними швами, є унікальним. Не дивно, що такі речі коштують не дуже дешево. Цей одяг прикрашають різнобарвні самобутні узори, здебільшого червоного та чорного кольорів. Сьогодні можна побачити багато варіацій вишиванок. У кожному регіоні країни є свій, неповторний візерунок.

Якщо у минулому вишиванку одягав селянин у певні святкові дні, то сьогодні вона є вагомим елементом сучасної культури. Раніше її носили тільки чоловіки, але в наш час все докорінно змінилось. Тепер вишиванка є майже у кожної української дівчини, матері, бабусі. Сьогодні їх одягають, коли збираються на важливі урочистості, наприклад, на весілля, День конституції, День незалежності України чи інші знакові події.

Вишиванка – це дійсно унікальне вбрання, вона відрізняється різноманітністю виконання, орнаментами, фасоном. Мало хто знає, що саме Іван Франко популяризував цей одяг. Український світоч уміло поєднував звичний одяг з вишитою сорочкою. Він часто носив її разом з піджаком, як це зображено на одній з купюр.

Чому б не приєднатися до своїх сучасників, які поважають багату культурну спадщину, історію, надбання та традиції?! Це самобутнє та колоритне свято покликане відродити народні звичаї, цінності, підкреслити національну ідентичність, культурну освіченність, а також духовну свідомість громадян.

Коли день вишиванки у 2017 році?

Це відносно нове свято набуло розповсюдженності, відзначається більш ніж у 50 країнах світу. У цьому році його святкуватимуть 18 травня, що припадає на четвер. Загалом його відзначають у третій четвер останнього весняного місяця. Варто зазначити, що кожного року долучаються до свята краси ще й сусідні держави, а саме Румунія, Угорщина, Польща, Казахстан, Чехія, Росія, Молдова, Словаччина, країни Прибалтики та інші.

У цей період у столиці буде проходити ще й свято музики – Євробачення. Тому без перебільшення можна сказати, що цей день в історії отримає статус інтернаціонального дійства.

День національної єдності – це феєрія краси, розмаїття яскравих барв, посмішок. Експерти відзначають, що народ намагається закодувати щастя, волю, радість, любов, надію, мир в орнаменті. Не дарма про них можна почути в піснях українського народу. Саме тому люди у вбранні з нотками етно завжди радісні, усміхнені, піднесені.

Свято вишиванки – це урочиста та знакова подія для мільйонів українців, які живуть не лише на території своєї країни, але й за її межами. Якщо й ви хочете долучитися до перегляду поціновувачів культурних звичаїв та багатих традицій, то саме час придбати вишукане вбрання ручної роботи з унікальним візерунком й дізнатись про генетичний код власної нації! Традиції – це наше коріння. Тоді чому б не приєднатись до мільйонів своїх співвітчизників, які з нетерпінням чекають свята?!