У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася презентація виставки «Скорботний шлях Бахмута».
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.
Мета заходу – зберегти пам’ять про трагічні події, які відбулися в Бахмуті Донецької області після початку російсько-української війни, та привернути увагу світової спільноти до проблем міста.
На виставці представлена унікальна колекція барельєфів «Різьбленка» майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка.
Як зауважили у МКІП, частина експонатів була знищена під час боїв, але їхній шлях до столиці став символом шляху самого міста. Також твори відображають біблійні мотиви Страстей Господніх – скорботний шлях Ісуса Христа на Голгофу.
Участь у презентації виставки взяв, зокрема, виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
«Ми стикаємось з тим, що хворе російське суспільство сьогодні живе ненавистю. Ми мусимо відстоювати свої цінності, витрачати на це час, але найголовніше – життя наших людей. Насправді, дивлячись на роботи, які представлені тут, ми дійсно надихаємо себе продовжувати боротьбу», – зазначив очільник МКІП.
Також до присутніх звернувся предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній. «Ми бачимо, що ворог прийшов для того, щоб нас знищити і стерти з лиця землі нас, як окрему українську націю, тому що йому потрібна наша історія і культура. Бо без нас вони ніколи не зможуть відновити так звану російську імперію», – констатував він.
Митрополит нагадав про безпосередню участь російської церкви у всьому, що роблять загарбники. «Ми знаємо, що одним із співтворців та ідеологів руського міра є її очільник Кирило. І ми бачимо, що ця ідеологія є вбивчою, що вона несе смерть та страждання», – додав владика.
Він висловив переконання, що, попри все, «ми пройдемо ці випробування, ми здолаємо це зло, що увірвалося у наш спільний мирний дім».
Гості події мали можливість почути також виступ духового оркесту Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця.